top of page
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

The Sandbox Nedir?

Güncelleme tarihi: 1 Eki 2021


The Sandbox Nedir?

Sandbox, oyuncuların oyun deneyimlerini oluşturabilecekleri, sahip olabilecekleri ve bunlardan para kazanabilecekleri Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş sanal bir dünyadır.

SAND tokenı, değer transferlerinin yanı sıra stake etme ve yönetişim için kullanılan bir ERC-20 yardımcı program tokenıdır.

Sandbox platformundaki mevcut ürünler şunları içerir:

VoxEdit: voksel VARLIKLAR yaratan yazılım, bunlar daha sonra misli olmayan tokenlar (NFT'ler) haline gelebilir ve Pazara aktarılabilir.

Marketplace: VoxEdit'te oluşturulan oyun içi VARLIKLARIN ticareti için merkezi olmayan bir pazar yeri.

Game Maker: herkesin ücretsiz olarak 3B oyunlar oluşturmasına olanak tanıyan görsel bir komut dosyası oluşturma araç kutusu.


SAND Token Nedir?

Sandbox, oyuncuların platformun yardımcı tokenı SAND'ı kullanarak Ethereum blok zincirinde oyun deneyimlerini oluşturabilecekleri, sahip olabilecekleri ve bunlardan para kazanabilecekleri sanal bir dünyadır.

SAND, The Sandbox metaverse'de oyuncuların üzerine deneyimler inşa etmek için satın alabilecekleri dijital bir gayrimenkul parçasıdır. Oyuncu bir ARAZİ parçasına sahip olduğunda, oyuncu onu oyunlar ve VARLIKLAR ile doldurabilir. Bir GAYRİMENKUL oluşturmak için birden fazla ARAZİ birleştirilebilir. Sandbox metaverse oluşturacak bir haritada bulunan toplam 166.464 LAND mevcut olacaktır.GEM ve CATALYST, ASSET'in katmanını, kıtlığını ve özelliklerini tanımlar. CATALYST, GEM'lerle doldurulabilen NFT'lere boş soketler ekler. CATALYST'ın kalitesi ne kadar yüksek olursa, ASSET'iniz o kadar fazla sokete sahip olur.Kullanıcılar platformda geçirdikleri süreden para kazanabilir ve SAND'in% 95'ini gelir paylaşımı olarak koruyabilir:

VARLIK Satışı: Kullanıcılar piyasada NFT olarak VARLIK oluşturabilir ve satabilir.

LAND sahibi olmak: LAND satışlarından birinde ARSA satın alın. Oyuncular daha sonra onları kiralayabilir veya LAND'ın değerini artırmak için içerikle doldurabilir.

Game Maker'da Oyun Oluşturma: Oyuncuların sahip olduğu ARAZİ'lerde Game Maker'ı kullanarak oyunlar oluşturun ve onlardan para kazanın.

ERC-1776 kullanımı sayesinde Sandbox, platform kullanıcılarının Ethereum blok zincirinde işlemleri başlatmasına izin verirken işlem gazı ücretleri platform tarafından ödenir ve genel kullanıcı deneyimini optimize eder. Piyasa işlem ücretlerinden değer tahsil edilmektedir.

Vakıf, Sandbox ekosistemini destekleyerek platformda yüksek kaliteli içerik ve oyun üretimini teşvik etmek için bağışlar sunar. Vakıf, yazı yazıldığı sırada 15'in üzerinde oyun projesini finanse etti ve 100 sanatçıya NFT üretmesi için hibe etti.Bu yazı kripto.com adresinden alıntılanmıştır.

57 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page